Stále častěji se dnes setkáváme nejen u ponožek nebo spodního prádla s dalšími novými materiály, jakými jsou např. modal či bambus. Co o nich víme a jaké jsou jejich výhody oproti bavlně? Všechny tři materiály jsou rostlinného původu a díky svým antialergickým vlastnostem jsou vhodné pro osoby trpící různými alergiemi, ekzémy, plísněmi, zápachem nohou atd. Každý z materiálů má však svá specifika, svoje výhody či naopak nevýhody.

V naší nabídce ponožek jsou zastoupeny všechny tyto materiály a tak má možnost si vybrat každý a jakkoli náročný zákazník. Naleznete zde ponožky ze 100% bavlny, vysoce luxusní elastické ponožky s maximálním podílem bavlny, dále pak ponožky s bambusovým vláknem a nebo velmi komfortní v kombinaci modalu a bavlny.

BAVLNA je určitě materiál, který lidstvo provází nejvíce a nejdéle a tudíž se při výrobě ponožek i nejvíce využívá. Vlákna vhodné délky dorůstají např. v Indii nebo Egyptě - čím delší vlákno, tím kvalitnější příze. Speciální technologií zvanou mercerace pak dochází k dalšímu vylepšení bavlny. Mercerovaná bavlněná vlákna jsou pak pevnější, hladší, dodají výrobkům hedvábný lesk a jsou příjemnější na omak. Bavlněná příze je ve srovnání s bambusovým vláknem pevnější a odolnější v oděru.

BAMBUS je taktéž rostlinného původu. Chemickým zpracováním se získá vlákno, které se dále spřádá do příze. Strukutra bambusových vláken zajišťuje výborné proudění vzduchu, a tím i vedení vlhkosti. Ve srovnání s bavlněným vláknem je až čtyřikrát účinnější. Úplet je naomak hebký a nelepí se na pokožku. Bambus je nepatrně křehčí a v oděru méně odolný než bavlna či modal, proto je náchylnější k prodření více než další dva zmiňované materiály.

MODAL vzniká rovněž chemickou cestou, a to z dřevní hmoty na bázi regenerované celulózy. Má příjemný omak, je hladší než bavlna, má dobrou savost i pevnost v trhu. Ve srovnání s bambusovými vlákny je však odolnější v oděru a oproti bavlně má zase vyšší savost. Pro tyto své pozitivní vlastnosti je stále oblíbenější a začíná se více a více využívat v textilní branži. Ponožky z modalu jsou nanejvýš komfortní a příjemné.

Pokud však stále nevíte, pro který materiál se rozhodnout, přečtěte si ještě podrobné popisy u jednotlivých ponožek. Nejlepší variantou však stejně zůstává vyzkoušet si daný druh ponožek na svém vlastním těle :)