Protože funkčních ponožek je celá řada a jsou určeny jak pro nenáročné volnočasové aktivity, tak i pro extrémní outdoorové podmínky a vrcholové sportovce, máme zde pro Vaši snadnější orientaci jejich rozdělení do čtyř kategorií a dle toho si je můžete i filtrovat.

F/0 - STANDARD - úplety z bavlněné příze nebo kombinované s menším objemem syntetických vláken. Jsou určeny pro běžné nošení, volnočasové aktivity, naopak nejsou vhodné k sportovním účelům.

F/50 - FUNKČNÍ ZÓNY - úplety s kombinacemi ze syntetických a přírodních materiálů. Vhodné již pro zátěžové sportovní, outdoorové, profesní i volnočasové aktivity.

F/80 - FUNKCE POLYPROPYLÉNU - úplety z polypropylénových "suchých" vláken nebo v kombinaci s ostatními materiály. Technologie výroby vychází z patentovaných řešení, univerzální pro všechny volnočasové i zátěžové aktivity.

F/100 - FUNKCE MERINO VLNY - úplety z merino vlny nebo v kombinaci se syntetickými vlákny, pro nadstandardní výkon a pohodlí. Užitné vlastnosti pro běžné, ale zejména zátěžové aktivity.

Podrobnější informace k funkčním ponožkám Vám poskytne i náš článek v blogu.