Dobře vyrobené a zvolené ponožky Vám mohou zajistit jak ochranu pokožky, tak i chodidel, tj. polštářků na chodidlech a pat. Vypolstrované ponožky chrání chodidla před nárazy, otlaky, odřeninami.

Dobře zkonstruované a vypolstrované ponožky pomáhají i při kontrole vlhkosti, kterou na spodní části každého chodidla vyprodukuje cca 125.000 potních žláz, jež činí tak pokožku měkčí a chodidla jsou pak náchylnější na puchýře a různé otlaky. Dobře vypolstrované ponožky však mohou pomoci k vytěsnění prostoru v obuvi a Vaše chodidla jsou tak lépe chráněna.

V případě větší fyzické aktivity (různé outdoorové sporty) je nanejvýš komfortní si ponožky měnit, nenechávat si na noze pouze jedny po celý den. Tímto svým nohám poskytnete opět větší komfort a zamezíte tak dalším negativním vlivům, jež Vám může způsobit propocená či promočená ponožka.

Je všeobecně známo, že při chůzi či běhu se chodidla rozpínají, zvětšují. Pokud jsou v klidovém režimu, vrací se opět do své původní velikosti a formy.

Ponožky je nutno volit vždy s ohledem na aktivitu, kterou budete provádět a hlavně vzít v potaz i to, jaké materiály vyhovují Vašemu tělu a jakou budete mít obuv.